Vybavení dětí

Pro bezpečný a příjemný pobyt dětí ve venkovním prostředí je nutné, aby děti měly dobré vybavení odpovídající aktuálnímu počasí.
Vybavení podle aktuálního počasí zajišťuje rodič. 
  • Dítě má v zázemí klubu pytel s náhradním oblečením, které podle počasí a potřeby doplňuje rodič.
  • Součástí vybavení dětí v DLK skřítka Pohádky je dětský batůžek s upravitelnými popruhy a prsním pásem. Batůžek by měl obsahovat lahvičku s pitím (v zimě termosku), krabičku/ pytlík na svačinu, kus karimatky či jiného sedáku, pláštěnku, náhradní ponožky či punčochy a kapesníčky.
  • Součástí vybavení dětí je i teplý spacák pro odpolední odpočinek.
 
Obecná pravidla oblékání do DLK skřítka Pohádky:
 
Funkční vrstva: ideální jsou přírodní materiály jako merino vlna či hedvábí. Úlohou této vrstvy je odvádět vlhkost od těla. Vlna má tu vlastnost, že hřeje, i když je vlhká. Má též samočisticí schopnost.
Střední vrstva: vytváří vzduchovou vrstvu mezi funkční vrstvou a tím udržuje tělesnou teplotu. V případě velmi studeného počasí je dobré vytvořit několik vrstev, které mají zateplující funkci.
Vnější vrstva: má izolující vlastnosti. Měla by být nepromokavá a větruodolná, ale zároveň prodyšná.
 
Při teplém počasí: bavlněné lehké tričko či košile s dlouhým rukávem (chrání před sluncem a chladem v lese), vzdušné kalhoty (chrání před klíšťaty, odřením v lese), kšiltovka či klobouček, větrovka do batůžku a pláštěnka
 
Při deštivém počasí v zimním období: svrchní vrstvou cibulovitého oblečení jsou nepromokavé kalhoty a bunda (např. Tchibo, Kik). V batůžku náhradní rukavice, ponožky a punčochy.
 
V zimním období je nepostradatelná voděodolná obuv s membránou, popřípadě s možností vyjmutí vnitřní vložky k lepšímu usušení obuvi.