Pro školáky

Od září 2018 se školáci setkávají v Lesní družině ve čtvrtek od 14:00 do 16:00.

Program je určen pro děti navštěvující 1.  - 5. třídu základní školy.

Tématem setkávání je pobyt v přírodě, volná hra, práce s přírodním materiálem.

 

Podmínky provozu:

  • Lesní družina bude probíhat za každého počasí v lesním prostředí.
  • V případě velmi nepříznivého počasí bude připraven náhradní program, může být využito zázemí LMŠ – jurta v Rovné ulici ve Zvoli.
  • Dítě bude do lesní družiny docházet řádně oblečené dle aktuálního počasí – viz Provozní řád Lesní družiny
  • Dítě bude do lesní družiny vybaveno pláštěnkou či nepromokavou bundou a náhradními ponožkami či spodním prádlem apod.
  • Případné další informace budou zasílány e-mailem / uveřejněny na www.skritek-pohadka.cz

 

Provozní řád Lesní družiny:

Pro bezpečný a příjemný pobyt dětí ve venkovním prostředí je nutné, aby děti měly dobré vybavení odpovídající aktuálnímu počasí.

Vybavení podle aktuálního počasí zajišťuje rodič.

Součástí vybavení dětí v Lesní družině je batůžek. Batůžek by měl obsahovat lahvičku s pitím (v zimě termosku), krabičku/ pytlík se svačinou, kus karimatky či jiného sedáku, pláštěnku, náhradní ponožky či punčochy a kapesníčky.

 

Obecná pravidla oblékání:

Funkční vrstva: ideální jsou přírodní materiály jako merino vlna či hedvábí. Úlohou této vrstvy je odvádět vlhkost od těla. Vlna má tu vlastnost, že hřeje, i když je vlhká. Má též samočisticí schopnost.

Střední vrstva: vytváří vzduchovou vrstvu mezi funkční vrstvou a tím udržuje tělesnou teplotu. V případě velmi studeného počasí je dobré vytvořit několik vrstev, které mají zateplující funkci.

Vnější vrstva: má izolující vlastnosti. Měla by být nepromokavá a větruodolná, ale zároveň prodyšná.

Při teplém počasí: bavlněné lehké tričko či košile s dlouhým rukávem (chrání před sluncem a chladem v lese), vzdušné kalhoty (chrání před klíšťaty, odřením v lese), kšiltovka či klobouček, větrovka do batůžku a pláštěnka

Při deštivém počasí v zimním období: svrchní vrstvou cibulovitého oblečení jsou nepromokavé kalhoty a bunda. V batůžku náhradní rukavice, ponožky, případně a punčochy či legíny.

V zimním období je nepostradatelná voděodolná obuv s membránou, popřípadě s možností vyjmutí vnitřní vložky k lepšímu usušení obuvi.