Jak to u nás vypadá

 

Jurta a týpí

Zázemí je tvořeno jurtou a týpím. Jurta o průměru 7 m je vyrobena z modřínového dřeva, ošetřeného přírodními vosky a oleji. Je  zateplená vrstvou vlny, což spolu s možností vytápění zaručuje příjemné teplo i v chladných měsících. Týpí o průměru 6,5 m je možno v letních měsících zpola vyhrnout, takže tvoří příjemný stín a velice dobře větrá.

 

Co se týče vybavení jurty a týpí  k dispozici jsou dřevěné stolky se židličkami odpovídající výšce předškolních dětí, kuchyňka s možností ohřevu vody a dřezíkem, police a poličky pro potřebu průvodců a na uskladnění pomůcek a hraček pro děti, lavičky s věšáčky a karimatky na pohodlný odpočinek. Dřevěná podlaha je zčásti pokryta kobercem.

 

Hygiena

Voda (teplá i studená) na mytí rukou, pití a případné další využití je donášena v barelech z rodinného domu, kde je čerpána z obecního vodovodního řádu. Samozřejmostí jsou čisté ručníky a mýdlo.

 

Toalety

Vybudována je dětská separační dvoutoaleta a separační toaleta.

 

Herní a další prvky na zahradě

Dětem je k dispozici krom rozlehlé zahrady pískoviště, "blátiště", políčko, záhonek s okrasnými květinami, bylinková spirála a ohniště.